Ak bravčové, tak kvalitné a slovenské
Slovenské bravčové mäso, patrí k tým najkvalitnejším produktom, a to dokonca v rámci celého sveta. Môžu za to najmä prísne pravidlá pre chovateľov, ktoré sú pravidelne kontrolované. Pritom sa nedá povedať, že by slovenské bravčové mäso, bolo omnoho drahšie, ako to dovážané. Ak teda túto surovinu vo svojej domácnosti používate, určite siahnite po tých našich.
Bez antibiotík
Slovenské chovy ošípaných sa vyznačujú hlavne tým, že v nich nie sú používané antibiotiká. Respektíve, ak musia byť použité, tak iba v minimálnom množstve a nevyhnutných prípadoch. niektorí ľudia neveria tomu, že chovatelia tieto látky nepoužívajú takpovediac načierno. Ak by sa o to aj pokúsili, takýto podvod, by im veľmi dlho nevydržal. Naša živočíšna výroba je totiž známa prísnymi a pravidelnými kontrolami veterinárnych lekárov.
V súčasnosti sa na Slovensku chová viac ako 500 000 ošípaných. Aj napriek nedostatočnej podpore od štátu, sa stále držíme na špičke v kvalite bravčového mäsa. okrem toho sa chovateľom stále darí odchovávať viac mláďat. Ak vám teda táto téma nie je ľahostajná a navyše myslíte aj na svoje zdravie, určite v obchodoch siahnite po tom našom Slovenskom.
Rizikové Poľsko a Španielsko
Bravčové mäso, ktoré pochádza zo zahraničia, sa ku nám dostáva najčastejšie zo susedného Poľska, ďalej zo Španielska a Belgicka. Tieto tri krajiny sa zároveň nachádzajú na chvoste, čo sa kvality bravčového týka. Tovar, ktorý sa k nám dostane neraz pochádza z krajín západnej Európy, kde je kvôli jeho nízkej kvalite doslova nepredajné. Okrem toho, že konzumujeme „odpad“, takéto produkty neraz už dávno prekročili dátum svojej spotreby. To je teda opäť jeden dôvod, prečo siahnuť radšej po slovenských výrobkoch.
Podporíte zamestnanosť
Živočíšna výroba sa vo väčšine prípadov odohráva na vidiekoch, či v ich blízkom okolí. Ak sa teda rozhodnete pre kúpu slovenských produktov, podporíte aj zamestnanosť. Práve poľnohospodárstvo dnes patrí k sféram, vďaka ktorým sa zamestnajú tisícky ľudí.